Dla "Krystka" zrobią wyjątek. "Łowca nastolatek" z Pomorza może dostać nawet 25 lat bezwzględnego więzienia

Obecnie zarzuca się mu przestępstwa seksualne wobec 33 dziewcząt. „Krystek” w latach 2007 – 2015 molestował, gwałcił, szantażował oraz zmuszał do prostytucji nastolatki poniżej 15 roku życia. W związku z lukami w prawie antybohater głośnego filmu Sylwestra Latkowskiego może zostać skazany nawet na 25 lat odsiadki.

 „Krystkowi”, który niegdyś trzymał w szachu cały Sopot do tej pory groziło zaledwie 12 lat pozbawienia wolności, w związku z zarzutami o molestowanie i 19 gwałtów oraz stręczenie nieletnich uczestniczek imprez w owianej złą sławą „Zatoce Sztuki”. 

Sprawa oraz śledztwo ciągną się właściwie od 2015 roku, w związku z oporem świadków oraz układami, które posiadał właściciel znanego wśród celebrytów klubu. „Łowca nastolatek” najprawdopodobniej spędzi w zakładzie karnym ćwierć wieku, ze względu na „furtkę” w prawie polskim. „Luki prawne” , które zazwyczaj są podstawą do unikania odpowiedzialności, mogą obrócić się tym razem na niekorzyść sprawcy.

Na wydłużenie wyroku pozwala par. 1a artykułu 86. Kodeksu karnego. Zgodnie z jego treścią w przypadkach, kiedy choćby jeden z wyroków przewiduje karę 10 lat, a suma wymierzonych za wszystkie czyny przekracza 25 lat, sąd rozpatrujący sprawę ma prawo umieścić przestępcę w zakładzie karnym na ćwierć wieku.

Wygląda na to, że sprawa „Krystka” będzie przełomowa nie tylko ze względu na wyemitowany w TVP film, czy rzadko stosowany przepis prawa karnego. Historia wpływowego przestępcy seksualnego z Pomorza najprawdopodobniej wywoła zmiany w prawie polskim. Zgodnie z zapowiedziami Zbigniewa Ziobry, kary za przestępstwa na nieletnich zostaną zaostrzone do nawet 30 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. To przełom, ponieważ do tej pory wyroki przewidywane za czyny pedofilskie sięgały zaledwie 15 lat.

Trybunał konstytucyjny rozpocznie prace nad zmianami w systemie karnym już 14 lipca.

Źródło

SKOMENTUJ

7+6 =