Czajka znów wybiła. Czego pływa w Wiśle więcej - ryb czy nowego ''narybku''?

Czajka zdecydowanie ''działa'' na przekór obecnej władzy Warszawy. Kolejna awaria to tym razem pompa tłocząca nieczystości do tymczasowego kolektora ułożonego na moście pontonowym. Awaria goni awarię. Likwidujemy przemysł futerkowy, a Wiśle z powodu nieudolności władz umiera ok. 30 różnych gatunków ryb m.in.: leszcze, sumy, sandacze, bolenie i szczupaki. Gdzie podziali się ludzie walczący o dobro zwierząt ? I czy koszmar z Czajką w tle w końcu się skończy?

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na stronie internetowej opublikowało w poniedziałek informacje, że ścieki z lewobrzeżnej Warszawy są transportowane do oczyszczalni "Czajka" jedną nitką tymczasowego rurociągu na moście pontonowym. Druga pozostaje wyłączona z powodu usterki jednej z pomp. Część nieczystości jest zrzucana do Wisły. Pompa ma zostać naprawiona dzisiaj, tj. 29.09.

Prezydent Warszawy tak skomentował ponowną usterkę:

''Dokładnie tak, jak miało to miejsce rok temu, zdarzają się usterki, np. w tej chwili jest usterka jednej z pomp, która miejmy nadzieję do jutra zostanie naprawiona'' i dalej: ''to jest sytuacja naturalna w związku z tym, że to jest tylko i wyłącznie system zastępczy".

Dalej prezydent stolicy opowiadał o planowanej modernizacji, która ma się ukończyć na wiosnę. Co ciekawe prezydent zapowiedział, że pomimo nowego kompletnego systemu może raz, dwa, czy trzy razy w roku dojść do zrzutu części ścieków do rzek z powodu ulewnych deszczów. Według Rafała Trzaskowskiego podobne rozwiązania są stosowane wszędzie na świecie.

Od momentu awarii z 29 sierpnia do Wisły trafiło ponad 5 mln sześciennych ścieków. Sytuacje miały poprawić dwie nitki bypassa, którym ścieki miały płynąć do oczyszczalni Czajka. Niestety jedna z nitek nie działa z powodu usterki pompy.

Kolejne ścieki wpływają do rzeki powodując degradacje środowiska naturalnego. Niestety nie słychać ogólnopolskie społecznej debaty na ten temat, pytanie dlaczego?

Źródło

SKOMENTUJ

3×4 =