Co z powrotem do szkół? Nowe informacje

W Polsce do 29 listopada funkcjonuje nauczanie zdalne. Na początku obowiązywało uczniów klas IV-VIII, szkół ponadpodstawowych, a także studentów, jednak niedawno nauczanie stacjonarne objęło także młodsze klasy szkół podstawowych.

Nie ma co ukrywać, że taka decyzja skomplikowała organizację wielu pracującym rodzicom. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki w Radiu Wnet pytany był o to, jak wygląda sprawa powrotu dzieci do szkół.

Jak powiedział minister: "Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszytko jest z sobą powiązane".

"Chodzi o życie i zdrowie Polaków. To jest wartość najważniejsza ", podkreślił Czarnek.

Minister zapewnił, że "jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, [...] przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, [...] to jest przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół".

Czarnek ocenił również obecny poziom zdalnego nauczania: "[...] samo zdalne nauczanie wygląda na pewno dużo lepiej niż wyglądało na wiosnę, gdy dopiero raczkowaliśmy w tym zakresie".

Teraz trzeba tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji epidemiologicznej w kraju, żeby stwierdzić, czy powrót do szkół po 29 listopada będzie rzeczywiście możliwy.

Czy uczniowie wrócą do szkół po 29 listopada?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 111

Tak - 18%

Nie - 82%

Źródło

SKOMENTUJ

6+4 =