Cała Polska od soboty w czerwonej strefie? Premier komentuje

Druga fala epidemii nie ustępuje i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja uległa poprawie. Od 10 października cała Polska znajduje się w strefie żółtej (z wyłączeniem stref czerwonych). Teraz niewykluczone, że cały kraj znajdzie się w strefie czerwonej. 

W programie Polsat News "Gość Wydarzeń" premier Mateusz Morawiecki skomentował rekord nowych zakażeń w Polsce, a także poinformował jakie są dalsze plany: "Szykujemy się na poszczególne scenariusze w następujący sposób. Mamy pierwszą, drugą, trzecią i czwartą linię obrony. Pierwsza linia obrony, to nasze obostrzenia, maseczki, testowanie i wyłapywanie przypadków osób chorych. Druga to cały system szpitali, kwarantanny, izolacja, ale przede wszystkim ludzie, medycy. Trzecia linia to dodatkowe łóżka. Tych jeszcze nie ma, ale za kilka dni pojawi się ich w systemie dodatkowe 13 tysięcy". 

Według szefa rządu "być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19". 

Premier odniósł się również do tematu nauczania - na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego będzie rekomendował, aby od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się w sposób zdalny lub hybrydowy.

Co ze strefą czerwoną?

"[...] również będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby cała Polska od soboty była strefą czerwoną", oświadczył premier.

Jaką decyzję podejmie rząd, tego dowiemy się podczas konferencji o godzinie 11.

Zdjęcie: Flickr

Źródło

SKOMENTUJ

6-1 =