Wyciekło wstrząsające nagranie! Policjanci hajlowali i znęcali się nad zatrzymanym Słowakiem

Obywatel Słowacji, 38-letni Józef Chovanec, został zatrzymany na lotnisku Bruksela-Charleroi w lutym 2018 roku. Kilka dni po zatrzymaniu mężczyzna zmarł. Teraz opublikowano materiały wideo, które zrzucają nowe światło na sprawę.

Józef Chovanec został zatrzymany przez policję na terenie portu lotniczego Bruksela-Charleroi. Powodem zatrzymania miało być agresywne zachowanie mężczyzny w samolocie. Kapitan samolotu zdecydował się wyprosić obywatela Słowacji, a ten został umieszczony w lotniskowej celi.

Józef Chovanec przed zatrzymaniem miał zdejmować i zakładać ubranie, i uderzać głową o ścianę. Zachowanie mężczyzny zaniepokoiło obsługę. Jak podawały media, 38-latek doznał zawału mięśnia sercowego i trafił do szpitala, gdzie zmarł po kilku dniach śpiączki.

Wideo opublikowane kilka dni temu rzuca nowe światło na sprawę. Kamery monitoringu zarejestrowały proces zatrzymania mężczyzny. Belgijska policja skuła Słowaka, rzuciła go na łóżko przykrywając głowę kocem. W czasie zatrzymania policjanci śmiali się, a jeden z funkcjonariuszy całym swoim ciężarem uciskał kolanami plecy mężczyzny. W tym samym czasie jedna z policjantek pokazała nazistowski gest.

Po ''fachowej'' policyjnej interwencji mężczyznę przejęła załoga pogotowia, która zaaplikowała 38-latkowi środek uspokajający. Następnie stwierdzono zatrzymanie akcji serca, reanimacja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i po kilku dniach śpiączki Słowak zmarł w szpitalu.

Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. W przeszłości nie był karany, według rodziny był spokojnym człowiekiem. Obecnie trwa śledztwo, a funkcjonariuszka, która wykonywała gest hajlowania została zwolniona.

Źródło

SKOMENTUJ

5-1 =