Godzina policyjna przez całą dobę. Od wtorku ponowny, całkowity lockdown w Austrii

COVID-19 zmusza rząd Austrii do wprowadzenia ponownego lockdownu, wszystko by ratować obywateli i służbę zdrowia. Zamknięte zostaną "zbędne" sklepy, nauczanie będzie prowadzone zdalnie, zostanie wprowadzona również godzina policyjna.

Decyzję o ponownym lockdownie rząd podjął pod wpływem rosnących wskaźników zachorowań w państwie. Według kanclerza Sebastiana Kurza, Austria odnotowała w zeszłym tygodniu 550 nowych przypadków zakażeń COVID-19 na 100 000 mieszkańców, czyli poziom 11 razy wyższy niż to, co według władz było przewidziane. Kanclerz zaapelował do swoich rodaków, by przez 4 kolejne tygodnie nie spotykali się z nikim.

Od 17 listopada rząd wprowadza na terenie całej Austrii godzinę policyjną, która będzie obowiązywać ciągle poza pójściem do pracy, zaopatrzeniem się w niezbędne artykuły, ćwiczeniami lub pomaganiem osobom, którzy potrzebują pomocy. Ograniczenia mają obowiązywać do 6 grudnia.

Dodatkowo rząd nakazał zamknięcie salonów fryzjerskich, obiektów sportowych i bibliotek. Wcześniej zamknięto również restauracje. Władze Austrii podjęły decyzję o lockdownie w obawie przed całkowitym paraliżem służby zdrowia, która ma być obecnie szczególnie obciążona.

A jak wygląda sytuacja w Niemczech? 

W poniedziałek kanclerz Angela Merkel ma spotkać się z urzędnikami, aby omówić, czy istniejące środki przeciwko pandemii w Niemczech są wystarczające. Podjęcie decyzji o zaostrzeniu ograniczeń, może zwiększyć opór społeczny w Niemczech. Mniejsza cześć obywateli Niemiec, wspierana przez skrajnie prawicowych ekstremistów - organizuje regularne protesty przeciwko przepisom dotyczącym zdrowia publicznego, takim jak wymóg noszenia masek.

W sobotę w centrum Frankfurtu doszło do ataku niemieckiej policji z użyciem armatek wodnych. Celem byli właśnie przeciwnicy ograniczeń wywołanych pandemią.

Źródło

SKOMENTUJ

3×2 =