Australia Południowa zamyka obywateli w domach. Wyjść może tylko jedna osoba.

Protesty w Europie przeciwko koronawirusowym obostrzeniom i nowe zakazy wprowadzane praktycznie z dnia na dzień. Tak wygląda świat zmagający się z pandemią. Jeden ze stanów Australii, Australia Południowa zamyka swoich obywateli w domu. Wyjść może w ciągu dnia wyłącznie jedna osoba na gospodarstwo domowe i tylko w określonej sytuacji.

Na terenie stanu Australia Południowa wprowadzono sześciodniową blokadę, która z powodu nowych zakażeń prawdopodobnie zostanie przedłużona. Wprowadzona blokada to nic innego jak lockdown, którego konsekwencją było zamknięcie szkół, barów, restauracji i innych miejsc publicznych. Większość fabryk i zakładów opieki nad osobami starszymi również zostaje zamknięta, a organizacja ślubów i pogrzebów pozostaje wstrzymana.

Dodatkowo władze stanu wprowadziły zakaz opuszczania domów. W ciągu jednego dnia, gospodarstwo domowe może opuścić tylko jedna osoba. Powód opuszczenia domu musi mieścić się w określonych przez władze wyjątkach. Wprowadzono obowiązkowe maski i zakaz ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz zakaz wyprowadzania psów.

Urzędnicy planują przedłużenie blokady o kolejne osiem dni. Blokada została wprowadzona po stwierdzeniu 22 przypadków infekcji w tym tygodniu w stolicy stanu Australii Południowej w Adelaidzie.

W Australii odnotowano 27 784 przypadków i 907 zgonów (stan na czwartek 19.11), a kraj jest chwalony za skuteczne poradzenie sobie z wirusem, poprzez zastosowanie surowych ograniczeń dotyczących podróżowania oraz agresywnego systemu testów w czasie trwania pandemii.

Źródło

SKOMENTUJ

4×7 =