Arabia Saudyjska bezpłatnie udostępni mieszkańcom szczepionkę na koronowirusa. Czy każdy będzie musiał się zaszczepić?

Na rynku pojawiają się nowe szczepionki przeciwko COVID-19. Przedsiębiorstwa farmaceutyczne już teraz rywalizują o rynki zbytu, prezentując skuteczność szczepionki od 90 do 95 procent. Arabia Saudyjska w poniedziałek ogłosiła, że szczepionka będzie bezpłatna dla wszystkich mieszkańców, również dla pracujących migrantów.

Arabia Saudyjska licząca prawie 37 mionów ludzi zapowiedziała że do 2021 roku, 70 proc. populacji, które nie było narażone na SARS-CoV-2, zostanie zaszczepionych. Minister Zdrowia Abdullah Assiri nie podał oficjalnej informacji jaka szczepionka zostanie użyta, natomiast podkreślał, że liczy że darmowa szczepionka będzie przekonująca dla ludności.

Darmowa szczepionka jest szczególnie kierowana do 38 proc. migrantów - mieszkańców, którzy są traktowani jako tania siła robocza.

W Arabii Saudyjskiej z powodu COID-19 zmarło do tej pory 6 tysięcy osób, a suma zakażeń wyniosła 335 tysięcy. W czasie trwania  G20, któremu przewodniczyła Arabia Saudyjska, podkreślała podobnie jak wcześniej Rosja, role szczepionki w walce z pandemią i konieczność udostepnienia jej wszystkim ludziom na dogodnych warunkach. Władze nie wypowiedziały się czy szczepienia będą obowiązkowe, wydaje się, że na razie będą „zachęcać’’ obywateli ogólną dostępnością leku.

Źródło

SKOMENTUJ

2×1 =