Duda zabrał głos ws. "Piątki dla zwierząt"! "Na pierwszym miejscu byt rolnika" 

Przypomnijmy, że parę dni temu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Tak zwana "Piątka dla zwierząt" wprowadzi wiele zmian dotyczących ich wykorzystywania. 

Piętnastu posłów PiS, którzy zagłosowali przeciwko ustawie zawieszono w prawach członka partii. Jest wśród nich również minister rolnictwa.

Na temat ustawy w ostrych słowach wypowiedział się prezydent Andrzej Duda: "Chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce".

"Przy decyzji, co do dalszych losów ustawy o ochronie zwierząt będę miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, dobrostanu zwierząt, ale będę miał także na względzie byt i jakość życia polskich rolników", oświadczył prezydent.

"Rolnik nie pójdzie na spoczynek, dopóki jego inwentarz nie będzie opatrzony, nakarmiony, zabezpieczony" - powiedział, zaznaczając przy tym, że wie o tym każdy, kto zna wieś. "Przecież rolnik dba o swoją trzodę, o swój inwentarz. To jest fundamentalna kwestia w gospodarstwie" - dodał. 

Podczas Dożynek Prezydenckich PAD podkreślił, że prace nad ustawą się jeszcze nie skończyły. "Trwa dyskusja na temat ustawy o ochronie zwierząt. Chcę podkreślić: trwa dyskusja - albowiem prace legislacyjne, parlamentarne nad tą ustawą jeszcze się nie zakończyły".

Źródło zdjęcia: Wikimedia Commons

Źródło

SKOMENTUJ

6×1 =