Andrzej Duda o II turze wyborów i o wyborcach Bosaka. Uda mu się przekonać zwolenników Konfederacji?

Pierwsza tura wyborów za nami, za dwa tygodnie kolejna. Będą w niej walczyć obecny prezydent oraz Rafał Trzaskowski. Już dzisiaj temat drugiej tury budzi wiele emocji.

Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda w poniedziałkowej audycji Polskiego Radia porównał swój program wyborczy z programem Krzysztofa Bosaka: "Mamy pewną dużą pulę wspólnych wartości z panem chociażby Krzysztofem Bosakiem i myślę, że podobne w wielu punktach spojrzenie na Polskę oraz na to, jak polskie sprawy powinny być prowadzone".

Przy okazji dogryzł swojemu "lewicowemu" kontrkandydatowi, twierdząc między innymi, że wyborcom Bosaka bliżej do niego, niż właśnie do Trzaskowskiego: "[…] Myślę tutaj, że ci wyborcy, którzy oddali swój głos na przykład na Krzysztofa Bosaka będą teraz przyglądali się i mnie, i panu Rafałowi Trzaskowskiemu i decyzję podejmą,[…] jestem przekonany, że to do mnie jest im zdecydowanie bliżej niż jednak do bardzo lewicowego kandydata, jakim jest Rafał Trzaskowski, choć ostatnio udaje i unika tematów, w których dawniej świetnie się czuł i brylował, a teraz ucieka przed nimi. Przecież ludzie nie mają tak krótkiej pamięci i wiedzą,[…] że podpisał kartę LGBT".

Prezydent dodał, że jest bardzo zadowolony z przebiegu pierwszej tury i "z optymizmem" wkracza w drugą część swojej kampanii.

Źródło

SKOMENTUJ

5+9 =
Janusz 01.07.2020 Duda nie rozumie wyborców Bosaka. Ma zamiar lecieć tylko na ideologii a oni są w dużej mierze za prowadzeniem ekonomii zupełnie przeciwnej do PiSu. Mam nadzieję że przegra bo ideologią nie nakarmisz narodu.