Ambasadorzy w Polsce na temat praw LGBT

50 ambasadorów oraz przedstawicieli organizacji międzynarodowych  działających na terenie Polski napisało list otwarty na temat poparcia dla osób LGBT oraz innych mniejszości w Polsce. 

"[...] chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami. Chcemy także wyrazić uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski. [...] Uznajemy przyrodzoną i niezbywalną godność każdej jednostki, zgodnie z treścią Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka", piszą przedstawiciele innych państw. 

"[...] aby bronić społeczności wymagających ochrony przed słownymi i fizycznymi atakami oraz mową nienawiści, musimy wspólnie pracować na rzecz niedyskryminacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Dotyczy to szczególnie sfer takich jak edukacja, zdrowie, kwestie społeczne, obywatelstwo, administracja publiczna oraz uzyskiwanie oficjalnych dokumentów. [...] Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać", czytamy w liście. 

O liście otwartym poinformowała ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Na Twitterze napisała: "Prawa człowieka to nie ideologia - są one uniwersalne. 50 ambasadorów i przedstawicieli się z tym zgadza".

Zdjęcie: Freepik

Źródło

SKOMENTUJ

5-4 =
ja 30.09.2020 Ambasador Albanii również. Czy w jego kraju też się to respektuje?