16-latka zgwałcona w Izraelu. W zbiorowym gwałcie miało uczestniczyć 30 mężczyzn

W Ejlacie, izraelskim kurorcie doszło do zbiorowego gwałtu na 16-latce. Informacja o przestępstwie wywołała szeroką dyskusję i protesty w Izraelu. Do internetu wyciekły również dane personalne dziewczyny, efektem czego była fala internetowej nienawiści skierowana w jej kierunku.

Do zbiorowego gwałtu według zeznań doszło w pokoju hotelowym nietrzeźwej dziewczyny. Około 30 mężczyzn miało ustawiać się w kolejce przed pokojem 16-latki, aby ją zgwałcić. Policja po złożeniu 14 sierpnia zeznań przez poszkodowaną zatrzymała pierwszych podejrzanych, w tym dwóch 27 letnich mieszkańców Hadery.

Policjanci pracują nad zabezpieczonym nagraniem w celu zidentyfikowania wszystkich podejrzanych. Jak podała telewizja Keszet 12, policja zakłada, że niektórzy mężczyźni gwałcili dziewczynę, podczas gdy inni stali obok i patrzyli lub filmowali zdarzenie.

Niestety do mediów społecznościowych trafiły dane brutalnie zgwałconej 16-latki. Na dziewczynę spadła fala nieuzasadnionej internetowej krytyki. W obawie o bezpieczeństwo dziewczyny policja zdecydowała o wzmocnieniu ochrony wokół jej domu w Aszkelonie.

Gwałt wywołał protest w obronie praw kobiet. Protestujące uważają, że państwo nie zapewnia kobietom wystarczającego bezpieczeństwa i kobiety mieszkające w Izraelu są narażone na przemoc seksualną ze strony mężczyzn.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu napisał na Twitterze: "To nie tylko zbrodnia przeciwko tej dziewczynie, to zbrodnia przeciwko całej ludzkości".

Źródło

SKOMENTUJ

7×3 =