18 C
Warszawa
poniedziałek, 17 maja, 2021

Francuscy studenci będą mogli przebywać na uczelniach jeden dzień w tygodniu

Zobacz także

Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami, związanymi z pandemią koronawirusa, francuscy studenci będą mogli przebywać na uczelniach jeden dzień w tygodniu – zapowiedział w środę wieczorem prezydent Francji Emmanuel Macron.

Rozwiązanie przyjęte dla edukacji jest “najbardziej odpowiednie do powstrzymania koronawirusa, zachowujące jednocześnie jej ciągłość” – dodał szef państwa.

W pozostałe dni studenci będą uczyć się zdalnie – zapowiedział prezydent Macron w orędziu do narodu wygłoszonym w środę wieczorem. Szkoły będą funkcjonować w trybie zdalnym w pierwszym tygodniu kwietnia, a następnie na terenie całego kraju wprowadzone będą dwutygodniowe ferie wiosenne. Oznacza to przesunięcie tego okresu wypoczynkowego dla części terytorium kraju.

Po feriach wiosennych 26 kwietnia przedszkola i szkoły podstawowe wrócą do nauki stacjonarnej, a nauka zdalna będzie kontynuowana w gimnazjach oraz liceach do 3 maja.

Z powodu błędu technicznego w statystykach z wtorku, które nie uwzględniły wyników wszystkich przeprowadzonych testów na koronawirusa, w środę podliczono brakujące wyniki, co dało wysoką liczbę zakażonych na poziomie 59 038 zakażeń Covid-19.

W szpitalach zmarło 304 chorych. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od początku pandemii wynosi 95 667 – podała w środę Agencja Zdrowia Publicznego (SPF)

Do szpitali przyjęto 2 209 chorych, 472 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych zmniejszyła się o 47 i wynosi 28 463. Na oddziałach intensywnej terapii obecnie leczonych jest 5 053 chorych.

44 proc. osób leczonych na OIOM-ach we Francji jest poniżej 65. roku życia – poinformował prezydent podczas swojego orędzia do narodu.

Od początku kampanii szczepień we Francji zaszczepiono 11 386 622 osób, z czego2 869 832 dwoma dawkami. Minionej doby wykonano łącznie 329 906 szczepień, z czego 257 134 pierwszą dawką, a 72 772 drugą.

Podczas telewizyjnego orędzia do narodu Macron ogłosił w środę wprowadzenie lockdownu na terenie całego kraju. Nowe obostrzenia sanitarne będą obowiązywały od 3 kwietnia do 2 maja.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane