11.7 C
Warszawa
niedziela, 13 czerwca, 2021

Charles Michel zaprasza europejskich przywódców na nieformalny szczyt Rady Europejskiej do Porto

Zobacz także

Szefowie państw i rządów UE spotkają się w dniach 7-8 maja w Porto, by omówić sytuację wynikającą z kryzysu covidowego – poinformował szef Rady Europejskiej Charles Michel. Porozmawiają też za pośrednictwem wideopołączenia z premierem Indii Narendrą Modim o strategicznym partnerstwie.

“Mam przyjemność zaprosić Państwa na nasze nieformalne spotkanie w Porto. Po konferencji wysokiego szczebla zorganizowanej przez prezydencję portugalską w dniu 7 maja, która skupi się na kwestiach społecznych, zjemy roboczą kolację, podczas której omówimy sytuację związaną z Covid-19 i przygotujemy spotkanie przywódców UE-Indie, które odbędzie się następnego dnia. Poruszymy również inne kwestie o znaczeniu międzynarodowym” – napisał Michel w zaproszeniu do przywódców.

Jak poinformował, sobotnia dyskusja będzie poświęcona “tworzeniu miejsc pracy i poprawie ich jakości oraz walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym”.

Z premierem Modim unijni przywódcy chcą omówić perspektywy strategicznego partnerstwa UE-Indie.

Szczyt ma się zakończyć przyjęciem “deklaracji z Porto”, która przedstawi “ambitną wizję cyfrowej, zielonej i sprawiedliwej transformacji Europy”.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane