16.8 C
Warszawa
sobota, 12 czerwca, 2021

Belgia chce zaoferować tanie testy dla tych, którzy nie otrzymali szczepionki, ale chcą podróżować

Zobacz także

Belgia chce zaoferować tanie testy dla tych, którzy nie otrzymali szczepionki, a jedocześnie chcą podróżować w zbliżające się wakacje. Belgijski minister zdrowia Frank Vandenbroucke mówi, że osoby, które odmówiły szczepienia, nie powinny skorzystać z obniżonej stawki.

Jak podaje belgijska telewizja VRT, Frank Vandenbroucke poinformował o perspektywie obniżenia kosztów testów dla osób, które chcą podróżować, ale nie zaoferowano im jeszcze możliwości szczepienia.

UE wprowadza obecnie certyfikaty covidowe, które mają ułatwić podróżowanie. Będą dostępne dla osób, które są zaszczepione, które uzyskały wynik negatywny testu lub posiadają przeciwciała.

Kraje same zdecydują, jakie warunki postawią wczasowiczom i innym podróżnikom wjeżdżającym na ich terytorium.

Problemem jest jednak to, że nie wszyscy zostaną w pełni zaszczepieni przed wakacjami. Vandenbroucke sugeruje, że osoby, które chcą wyjechać za granicę i nie zostały jeszcze w pełni zaszczepione powinny mieć możliwość wykonania testu PCR po obniżonej cenie.

Test zazwyczaj kosztuje 48 euro lub więcej. Cena może zostać obniżona dla osób, którym nie zaoferowano jeszcze szczepionki lub jej drugiej dawki. Decyzję ma w tej sprawie podjąć rząd.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

- Advertisement -

więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane